فاکتور فروش و چاپ فاکتور فروش مناسب یکی از دغدغه های مهم و مسائل اساسی برای صاحبان مشاغل و کسب و کارها و فروشندگان کالا و خدمات می باشد. چاپ فاکتور فروش امروزه از اهمیت بسیاری برخوردار است و از آن به عنوان یکی از موثرترین و کارآمدترین راه های افزایش اعتبار عمومی میان هم صنفان و مشتریان نام برده میشود. از این رو بسیار مهم است کهصاحبان مشاغل و کسب و کار برای افزایش پرسونال کردیت و وجهه قابل اطمینان  به چاپ فاکتور فروش معتبر برای فروش کالا و خدمات خود روی بیاورند.
بدین طریق همه ما به درستی به اهمیت چاپ فاکتور فروش برای ارائه خدمات و کالا پی بردیم. در ادامه در بحث فاکتور فروش با ما همراه باشید
https://chapematin.ir/%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1/
فاکتور فروش چیست؟
همانطور که میدانید فاکتور فروش در اصل یک برگه کاغذ اقتصادی و یا به بیان دیگر یک سند تجاری _هویتی محسوب می شود که صاحبان مشاغل و یا فروشندگان کالا و خدمات برحسب خدمات ارائه شده و یا کالای فروخته شده با ذکر نام کالا یا خدمات، تعداد، نوع محصول، درج قیمت و میزان تخفیف، مشتری را در جریان هزینه های پرداختی قرار میدهد. فروشنده موظف است که همه اطلاعات کالا یا خدمات را اعم از نوع و مقدار کالا و خدمات به همراه قیمت تک و مجموع آن را در فاکتور فروش ثبت کند.
توجه داشته باشید که در اصل فاکتور گواهی میدهد که این محصول توسط مشتری خریداری شده است . یعنی خریدار در قبال پرداخت وجه، کالا یا خدماتی را دریافت کرده است. ناگفته نماند که فاکتور هنگامی واجد اعتبار است که توسط فروشنده ممهور و  امضا شده باشد. در غیر این صورت از درجه اعتبار ساقط است.
در ادامه ویژگی های فاکتور فروش استاندارد را بررسی میکنیم
فاکتور فروش استاندارد
تقریبا میتوان گفت هر کدام از ما در معاملات متعدد تجاری حضور داشته‌ایم و در تمامی این معاملات، یک دغدغه همبشگی حاضر بوده است که همان فاکتور فروش می باشد. فاکتورهای فروش در نقاط مختلف تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند، این موضوع نشان از عملکرد غیر استاندارد در طراحی این فاکتورها و فقدان یکپارچگی دارد.
 
فاکتور فروش یکی از اصلی ترین موضوعات برای هر بنکسب و کاری به‌حساب می‌آید که امروزه توجه لازم و کافی به آن نمیشود. فاکتورهای فروش یکی از عناصر مهم برای نوع کارکرد و اعتبار هر شرکتی هستند و مزایای فراوانی را برای تجارت کسب و کار های مختلف به همراه خواهند داشت. اولین مزیتی که هرمجموعه ای می‌تواند از آن استفاده کند، یک راهکار قانونی و استاندارد برای برقراری ارتباط با مشتریان و حفظ سابقه حساب است با این ‌وجود مزایای فاکتور فروش به این امر محدود نمی‌شود.
 
چگونه میتوانیم برای فاکتور خود سر برگ تهیه کنیم؟
پیشنهاد میشود قبل از شروع به طراحی توسط نرم افزار، طرح اولیه خود را روی کاغذ پیاده کنیم. در سربرگ باید حتما از لوگو و نام شرکت خود استفاده کنیم. میتوانیم شعار تبلیغاتی کسب و کار خود را در سربرگ فاکتور بیاوریم. شماره تماس از مواردی هست که نباید به هیچ وجه فراموش شود. سعی کنید شماره تماس را با فونت مناسب و خوانا و در مکان مناسب سربرگ قرار دهید.توصیه ها برای طراحی مناسب سربرگ بیش از اینها بوده و سلیقه شما نقش مهمی در تهیه آن دارد.
 
برای داشتن یک فاکتور فروش  مناسب چه کاری باید انجام بدهیم؟
از گذشته تا به امروز مردم و ادارات در ازای خرید کالا و یا خدمات از فروشنده انتظار ارائه فاکتور داشته اند. فاکتور ها در گذر زمان دستخوش تغییرات فراوانی شده اند. ار فاکتور های دستی تا فاکتور های طرح اولیه تا فاکتورهای نسبتا مدرن امروزی. اما به راستی یک فاکتور خوب و مناسب دارای چه معیارها و مشخصاتی باید باشد. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.
 
 
هر آنچه در مورد طراحی چاپ فاکتور باید بدانید
به شما توصیه میکنیم اگر شما در کار چاپ و طراحی تازه ‌وارد هستید و با قوائد کار آشنا نیستید با ما همراه باشید تا نکاتی و موارد مهم و ضروری را بدانید. جداً توصیه می‌کنیم برای این‌که فاکتور شما در چاپ، دچار افت کیفیت و مشکلی نشود، حتماً موار  را به‌دقت مطالعه دقیق نموده و نکات آن را در طراحی خود بکار ببندید. در اینجا به طور خلاصه به چند نکته مهم اشاره خواهیم کرد.

  • در چاپ فاکتور برای صحافی منگنه، فضایی به اندازه 2 سانتیمتر، مورد نیاز است که از ابعاد کاغذ کسر خواهد شد.
  • در طراحی فاکتور از به کار بردن کلمه «شماره» خودداری شود. زیرا در هنگام شماره زنی کلمه «شماره» توسط خود ماشین، چاپ می‌شود. همچنین برای درج آن فضایی حداقل به ابعاد 1×3 سانتیمتر باید در نظر گرفته شود.(این مورد را با دفتر چاپخانه هماهنگ کنید)
  • به منظور بالا رفتن کیفیت چاپ فاکتور در چاپ چهار رنگ پیشنهاد می‌شود خطوط جدول آن را با استفاده از تنها یک کانال رنگی مثلاً فقط  K(مشکی) طراحی نمایید.
  •  (کیفیت تصویر)Resolution فایل ارسالی شما باید 300 پیکسل بر اینچ و مُد آن CMYK باشد.

 

  • توصیه میشود به دلیل حساسیت کاغذ NCR روی این کاغذ از چاپ چهار رنگ استفاده نشود.

 
فاکتور فروش خود را کجا چاپ کنیم؟
این مسئله یکی از دغدغه های مهم بسیاری از کسب و کارها است. با توجه به اینکه وجود فاکتور فروش متاسب و استاندارد از لازمه های هر کسب و کاری به حساب آمده، یافتن یک مجموعه مناسب برای سپردن طراحی و چاپ فاکتور از موضوعات بسیاری از بنگاه های اقتصادی می باشد. مجموعه های بسیار محدودی امروزه کار چاپ فاکتور آنلاین را انجام میدهند. ما به شما مجموعه معتبر و خوشنام چاپ فاکتور متین را توصیه میکنیم. مجموعه چاپ متین با آشنایی و تسلط کامل بر تمامی اصول و قواعد چاپ و سالهای طولانی  تجربه  آمادگی طراحی و چاپ انواع سربرگ، فاکتور، انواع درخواست‌های شمارا دارد شما می‌توانید با یک انتخاب دقیق و صحیح در جهت معرفی و بهبود کسب‌وکار خود قدمی بزرگ بردارید.
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *