بهره برداران برحسب سواد و مدرک تحصیلی
 
جداول مساحت اراضی بهره برداری و تعداد بهره بردارای
 
 
جداول مساحت اراضی بهره برداری شده با زمین دیم
 
تعداد بهره برداری، سطح کاشت، تعداد درختان و مقدار تولید محصولات
 
تعداد بهره برداری، سطح کاشت و مقدار تولید محصولات سالانه کشاورزی در فضای باز، هکتار- تن
 
تعداد بهره برداران و مقدار تولید برخی محصولات دائمی
 
جدول متوسط هزینه تولید محصولات کشاورزی در یک هکتار به تفکیک زمین
 
 
۷-۳-۲-چابهار
شهرستان چابهار در کنار ساحل نیلگون دریای عمان با وسعت ۲۵ هزار کیلو متر مربع و جمعیتی بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر واقع شده است۰ این شهرستان دارای ۳ شهر ،۵ بخش،۱۱ دهستان و حدود ۶۰۰ پارچه آبادی میباشد۰ فاصله آن تا مرکز استان ۶۹۲ کیلومتر میباشد۰ متوسط سالیانه دمای هوا ۴/۲۶ درجه سانتیگراد و متوسط سالیانه رطوبت نسبی ۹/۷۵ درصد میباشد میزان بارندگی در ۷ ماهه سال ۱۳۸۲، ۵/۸ میلی متر بوده است، سطح زیر کشت محصولات زراعی این شهرستان ۱۸۲۶ هکتار و سطح زیر کشت محصولات دائمی (باغی) ۲/۴۵۸۴ هکتارمیباشد. در این منطقه نباتات گرمسیری منحصر به فردی از جمله موز ، انبه ، تمر هندی ، کنار پیوندی ، پاپایا ، گواوا ، چیکو و همچنین گلهای زینتی و شاخه بریده و صیفی جات ومحصولات غیر فصل کشت میشود که ارزش سرمایه گذاری در زمینه کشت و پرورش این محصولات و صنایع تبدیلی و تکمیلی وابسته به آنها بسیار درخشان میباشد. صید و صیادی همچنین صید و پرورش میگو درآبهای آزاد بعنوان زیر بخشهای کشاورزی نقطه طلایی اقتصاد چابهار ،استان و حتی کشور میباشد۰ استفاده از سیستم های مدرن صید و صیادی وساخت شناورهای دریایی از قابلیتهای سرمایه گذاری این شهرستان میباشند.
در این شهرستان ۷۲ واحد صنعتی فعال وجود دارد که اکثر آنها صنایع وابسته به شیلات از قبیل عمل آوری و بسته بندی ماهی ومیگو،کنسروسازی ،سرد خانه،یخسازی و پودرماهی میباشند که جزء پتانسیلهای سرمایه گذاری نیز محسوب میشوند وناحیه صنعتی نگور وابسته به بخش کشاورزی هم که در مرحله انجام امور زیر بنایی و ساخت میباشد وتعداد زیادی کارخانه را در دل خود جای خواهد داد نیز از جمله همین پتانسیل هاست.
وجود اسکله های تخلیه و بارگیری و فرودگاه کنارک و پایانه بندر چابهار موجبات ترانزیت کالا به کشورهای مجاور و حوزه خلیج فارس ونیز شبه قاره هند را فراهم آورده است و قرار گرفتن چابهار درمسیر بزرگترین کریدورهای دریایی ترانزیت کالا آنر کلید اتصال شرق آسیا با سایر کشورهای جهان قرارداده به نحوی که منطقه آزاد چابهاریکی از قطبهای مهم بازرگانی محسوب میشود. منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار موجبات اشتغال صدها نفر و سرمایه گذاری میلیاردی داخلی و خارجی را فراهم آورده است. پروژه های پالایشگاه نفت ، صنایع پتروشیمی خطوط انتقال گاز ، کارخانجات سیمان چابهار، مونتاژ ماشین آلات و راهسازی وکاتر پیلار همچنین احداث نیروگاه برق اجرای راه آهن چابهار- سرخس، احداث دستگاههای آب شیرین کن وسرویس دهی مشتمل برارائه خدمات ، تعمیرات ،قطعات، آذوقه و سوخت به کشتی های عبوری از قابلیتهای سرمایه گذاری این شهرستان میباشد در این شهرستان تعداد ۵هتل و ۲ مهمانپذیر آماده پذیرایی از مهمانان می باشد.
 
موقعیت جغرافیایی
شهرستان چابهار با وسعت حدود ۱۳۱۶۲ کیلومتر مربع معادل ۷ درصد مساحت استان را به خود اختصاص داده است. این شهرستان از شمال به سرباز و نیکشهر و از شرق به پاکستان و از غرب به کنارک و نیکشهر و از جنوب به دریای عمان
تقسیمات کشوری
این شهرستان دارای ۲ مرکز شهری ، ۳ بخش ، ۷ دهستان و  ۴۶۰ آبادی کُد دار است.
عوارض طبیعی
رودخانه های باهوکلات- کاجو -کهیر- کاریانی
منابع تامین آب و حوزه آبریز و شبکه رودخانه ها
آب این شهرستان از طریق ۲۰ حلقه چاه عمیق و حدود ۵۳۳ چاه نیمه عمیق و ۱۱ قنات و تعدادی دهنه چشمه با میزان آبدهی ۵۰ میلیون متر مکعب و رودخانهباهوکلات با میزان آبدهی ۲۵۲  میلیون متر مکعب تأمین   می شود.
آب و هوا
شهرستان چابهار دارای اقلیم گرم و مرطوب می باشد. میانگین بارش سالانه در این شهرستان حدود ۱۲ میلی متر و متوسط دمای آن از ۱۷ الی ۱/۳۴درجه سانتی گراد در تغییر است.
آثار تاریخی
قلعه تیس- آرامگاه سیدغلامرسول- جنگل های حرا- سواحل دیدنی دریای عمان- گل افشان-
جمعیت
برآورد جمعیت۸۸: ۲۴۹۷۵۲
سواد
میزان باسوادی شهرستان درسال ۱۳۸۴ برابر ۵۷  درصد بوده که به ۹۷/۵۷ درصد در سال ۱۳۸۸ افزایش یافته است.
آموزش و پرورش
در سال تحصیلی ۸۸-۱۳۸۷ تعداد کل دانش ‌آموزان مقاطع مختلف‌ تحصیلی شهرستان ۵۲۲۱۷ نفر بوده ‌است.
از کل دانش آموزان این شهرستان ۷/۵۹ درصد در مقطع ابتدائی ، ۲۲  درصد  در مقطع راهنمائی  ۴/۱۱ درصد در مقطع متوسطه ۲ درصد در مقطع متوسطه در رشته های  فنی و حرفه ای و کار و دانش مشغول به تحصیل می باشند و مابقی مربوط به آمادگی، استثنایی و عشایری می باشد.