فوت و فن های استفاده از زبون بدن در فروش 

۱. محکم و با اعتمادبه نفس راه برید

توجه به زبون بدن حتی موقع راه رفتن الزامیه. باید درحالی که مستقیما رو به جلو نگاه می کنین، سر و چانه رو بالا بگیرین و با قامت راست راه برید. سعی کنین نفس عمیق بکشین و طوری راه برید که شونه ها و هم ستون فقرات تون به شکل خطی راست قرار گرفته باشن. دیگر اینکه باقدرت و بااعتمادبه نفس راه برید و پای تون رو سریع کنین، طوری که انگار جایی قرار دارین و باید کسائی رو ببینین. زبون بدن تون در کل باید نشون بده فردی پرمشغله، فعال، بااعتمادبه نفس و تأثیرگذار هستین.

۲. قاطع و کامل دست بدین

وقتی با کسی ملاقات می کنین، باید باقدرت، کامل و محکم دست بدین. این حرکتِ آسون تاحدی تعیین کننده ی موفقیت یا شکست صحبت کنندهه. وقتی با کسی دست میدید، طرف مقابل می تونه از روی روش دست دادن تون حدس و فکرایی بزنه و شخصیت تون رو بخونه. اگه قوی و محکم دست بدین، به چشم طرف مقابلِ صحبت، پذیرفتنی تر خواهید اومد و اون به خرید محصول یا خدمات تون بیشتر راغب میشه. صحبت کنندگانی که شُل و بی دقت دست میدن یا کسائی که نصفه نیمه فقط با انگشتان شون دست میدن، اثر شخصیتی منفی از خود برجای می ذارن.

۳. در برخورد اول تأثیرگذار باشین

وقتی در جلسه ی صحبت حاضر میشید، دست تون رو به خاطر دست دادن جلو ببرین و درحالی که مستقیما به چشم طرف مقابل نگاه می کنین، سلام و احوال پرسی کنین. این طرز برخورد در ملاقات اول مثل ضربه آسون در بازی فوتباله. اگه این برخورد به شکل مناسبی انجام بگیره، می تونین نتیجه بازی رو طوری رقم بزنین که فروش موفقی داشته باشین.

۴. صاف و رو به طرف مقابل صحبت بشینین

طرز نشستن در گفت و گوا فروش ممکنه پس ی صحبت تأثیرگذار باشه. وقتی در جلسه ی صحبت حضور پیدا می کنین، همیشه مستقیما رو به طرف مقابل بشینین. هیچوقت نباید به پشتی صندلی لَم بدین، چون این طرز نشستن نشونه بی خیالیه و به طرف مقابل القا می کنه که اهمیت خاصی واسه هدف صحبت قائل نیستین. درعوض، صاف بشینین و کمی بدن تون رو به طرف جلو مایل کنین. در طول صحبت باید از دید جسمی و روحی حواس جمع باشین، درست مثل دونده ای که پشت خط شروع منتظر شنیدن صدای شلیک شروع مسابقهه.

INLINE  فواید نوشیدن آب چیه و میزان لازم اون واسه بدن چقدره؟ 

زبون بدنِ صحبت کنندگانِ فروش می تونه طرفای صحبت رو تحت اثر بذاره. اگه صاف و کمی مایل به جلو بشینین و به دور تون آگاه باشین، طرف مقابل رو به روند صحبت علاقه مندتر می کنین. اینطوری با دقتی دوبرابر به صحبتای تون گوش می کنه و اصطلاحاً خیلی بیشتر در صحبت مایه می ذاره. درواقع، طرف مقابل در ضمیر ناخودآگاه خود تصور می کنن که گفتهاتون بااهمیت و درخور توجه. اما اگه در طول صحبت ی فروش لَم بدین و به قول معروف بی خیالی طی کنین، از بارِ توجه مخاطب تون کم کرده میشه.

۵. طرف مقابل صحبت رو به داشتن روحیه ای باز و پذیرا دعوت کنین

اگه نماینده ی حاضر در صحبت ی فروش بر زبون بدن مسلط باشه و سرنخای رابطه غیرکلامی رو به دست بیاره، مطمئنا آسون تر می تونه طرف مقابل صحبت رو به راه بیاره. مثلا اگه طرف مقابل دست به سینه نشسته باشه، معمولا نشونه خوبی نیس. البته ممکنه طرف مقابل به خاطر اینکه احساس سرما می کنه، دست به سینه نشسته باشه، اما این طرز نشستن در خیلی موارد ازجمله نشونه های غیرکلامیِ بی علاقگی به حساب میاد. خیلی اوقات، کسی که دست به سینه می شینه، در وضعیتی قرار داره که ذهنش بسته. دست به سینه نشستن یکی از روشای غیرکلامیِ ناخودآگاه جهت مسدودنمودن اطلاعات ورودیه. وقتی طرف مقابل دستانش رو از هم باز می کنه، ذهنش هم باز می شه.

پس، صحبت کننده ی فروش باید سعی کنه طرف مقابل در حالتی قرار بگیره که پذیرای اطلاعات ورودی باشه. واسه اینکه طرف مقابل به حالت پذیرا دربیاد، صحبت کننده می تونه جلسه رو با چند سوال شروع کنه. بازم اگه طرف مقابل دستانش رو از هم باز نکرد، صحبت کننده باید بروشورها یا لیست قیمتا رو به دستش بده یا مثلا از اون خواسته کارت ویزیت کنه یا بخواد قیمت چیزی رو محاسبه کنه. خلاصه اینکه باید قوه ی ابتکار خود رو به کار انداخت تا طرف مقابل مجاب شه باعلاقه و پذیرا به صحبتا گوش بده.

INLINE  فولیک اسید؛ ۱۷ ماده غذایی واسه پیشگیری از سرطان و مشکل عضو نوزاد 

۶. از زبون بدن مثبت استفاده کنین

انداختن یک پا روی پای دیگر همون پیامی رو منتقل می کنه که درمورد دست به سینه نشستن گفتیم. این طرز نشستن نشون می ده طرف مقابلِ صحبت همه چیز رو نمی گه. اگه دیدید طرف مقابل مچ یکی از پاهایش رو روی پای دیگش قرار داده، یعنی اینکه سعی داره قسمتی از اطلاعات لازم واسه شما رو بروز نده. خیلی اوقات ممکنه طرف مقابل زبون بدن تون رو تقلید کنه، پس زبون بدن تون رو طوری تنظیم کنین که محصول یا خدمات تون به فروش برود.

دست به سینه نشینین و دستان تون رو از هم باز کنین. هر دو پا رو روی زمین بذارین، یعنی مچ پا یا زانوی تون رو روی پای دیگر قرار ندین. اینطوری، اگه طرف مقابلِ صحبت زبون بدن تون رو تقلید کرد، نشونه های رابطه کلامی مثبت رو تقلید کرده. دیگر اینکه بدن تون رو کمی رو به جلو مایل کنین، صحبتای طرف مقابل رو با دقت ، هرازگاهی سرتون رو به نشونه تأیید تکان بدین و مهم تر اینکه لبخند بزنین تا طرف مقابل هم به انجام همین رفتارها تشویق شه. با تکیه بر این راه حل خواهید دید که طرف مقابل خیلی زود وارد بحث می شه، سؤال می پرسد و با حواس جمعی بیشتر به صحبتای تون گوش می کنه.

با رعایت نکاتی که مرور کردیم، می تونین احتمال موفقیت تون رو در گفت و گوا فروش زیاد کنین و حتی در زندگی تون هم آسون تر به خواستهای تون برسین.

برگرفته از: briantracy

 ۴۰۰۰تومن

Related articles

فواید یوگا واسه سلامتی چیه 

نکته ای که در مورد یوگا هست اینه که معمولا تمایلی به انجام اون نداریم، اما همیشه پس از انجامش حس خوبی پیدا می کنیم. از روزی که تصمیم گرفتم هر روز یوگا کار کنم، این ورزش واسه من، اثرات مثبت خیلی داشته. انجام حرکات یوگا فواید خیلی واسه سلامتی داره که ما در این […]

Learn More

فواید نوشیدن آب چیه و میزان لازم اون واسه بدن چقدره؟ 

شاید تا به حال شنیده باشین که آب در بدن معجزه می کنه و مصرفِ زیاد آب، موجب دفع سموم از بدن می شه و امتیازات بی تعدادی داره. البته نمیشه این حقیقت رو رد کرد که نوشیدن آب واسه سلامتی ما ضروریه، ولی میزان دقیق آبی که باید به طور روزانه مصرف کنیم چقدره […]

Learn More

فولیک اسید؛ ۱۷ ماده غذایی واسه پیشگیری از سرطان و مشکل عضو نوزاد 

  لایل خیلی واسه این هست که چرا دریافت مقدار مناسبی فولیک اسید واسه بدن اهمیت زیادی داره. شاید مهم ترینِ این دلایل رشد و بازسازی سلولی باشه. در تحقیقات گذشته، از فولیک اسید به عنوان یک «ریزمغذی خوشمزه » نام برده شده که به زیادی در دسترسه و ثابت شده که کمبود اون می […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید