یکی از القابی که همیشه مورد رقابت بوده و خودروهای زیادی به دنبال تصرف اون هستن لقب سریع ترین و چابک ترین خودروه که الان کوئنیگزگ آگرا آر اس ازمیان همه خودروهای جهان از اون خود کرده.

یه چند وقت پیش بود که بوگاتی ویرون موفق شد لقب سریع ترین خودرو جهان با سرعتی بیشتر از ۴۴۷ کیاومتر در ساعت از اون خود کنه اما تازگیا کوئنیگزگ آگرا آر اس تونست این رکورد رو شکسته و خود رو در  جایگاه سریع ترین خودرو جهان بذاره. بعید به نظر نمی رسه که این رکورد هم به زودی شکسته شده و این جایگاه از اون خودرویی دیگه شه.

 

Koenigsegg Agera RS

تنها شرکت بوگاتی سوپراسپرتای سریع و چابک تولید نمی کنه بلکه خیلی از خودروسازان دیگه هم به دنبال تصرف عنوان سریع ترین خودرو هستن. مثلا شرکت هنسی هم در این مورد فعال بوده و تازگیا خودروی اسپرتی رو با نام ونوم اف۵ رو طراحی و تولید کرده که اگه از بیشترین حد قدرت خود استفاده کنه می تونه در آخر به سرعتی بیشتر از ۴۸۰ کبومتر در ساعت برسه.

بوگاتی شیرون به عنوان جانشین ویرون می تونه حریف خوبی واسه ونوم اف۵ باشه چون که هدف اصلی طراح این خودرو بهبود سرعت و کارایی نسبت به مدل قبلی و رسیدن به بیشترین حد سرعت بیشتر از ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت عنوان شده. اما با در نظر گرفتن دلایل ایمنی رسیدن به این هدف خیلی ممکن نشده و در واقع از تموم ظرفیت خودرو استفاده نمی شه.

Bugatti Chiron

با در نظر گرفتن اینکه کارشناسان شرکت میشلین در حال کار روی تایرهای خاصی هستن که می تونن سرعت بالای ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت رو تحمل کرده و تاب بیارن پس انتظار میره که بوگاتی شیرون بتونه از بیشترین حد سرعت خود استفاده کرده و همه مدعیان این جایگاه رو کنار زده و لقب سریع ترین خودرو جهان رو از اون خود کنه.

پس سریعترین خودروهای جهان سرعتی در حدود ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت داشته و دراین بازه با همدیگه رقابت می کنن. کسی نمی دونه که در آینده بوگاتی شیرون می تونه جایگاه اول از اون خود کنه یا ونوم اف ۵٫

اون چیزی که مشخصه لیستی ده تایی از وسایل نقلیه ایه که به عنوان ده خودروی سریع جهان در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ شناخته شده و در حال رقابت با همدیگه واسه کسب جایگاه اول ان.

Bugatti Veyron 16.4 Super Sport

در ادامه با ما همراه باشین تا ده خودروی سریع جهان رو به شما معرفی کنیم:

  1. کوئنیگزگ آگرا آر اس
  2. بوگاتی ویرون سوپر اسپرت
  3. هنسی ونوم جی تی
  4. اس اس سی آلتیمیت آئرو
  5. مک لارن اف۱
  6. پاگانی هوایرا
  7. نویل ام۶۰۰
  8. استون مارتین وان۷۷
  9. فراری لافرری
  10. لامبورگینی آونتادور

جدول وقتی بندی سریع ترین خودروهای جهان

درست از وقتی که بشر موفق به ساخت وسایل نقلیه موتوری شده همیشه آدمایی به دنبال ساخت خودروهایی سریع تر و پرشتاب تر بودن. روند این موضوع با گذشت زمان در حال رشد بوده و خودروسازان پیوسته خودروهایی تولید و راهی بازار می کنن که می تونن به سرعتای بالاتری دست پیدا کنن.

وقتی بیشترین حد سرعت ممکن واسه وسایل نقلیه بیشتر از ۳۲۰ کبومتر بر ساعت بود اما امروزه این عدد به لطف پیشرفت فناوریای و تکنولوژیای مربوط به خودرو بهبود پیدا کرده و به بیشتر از ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت رسیده و بازم هم در حال زیاد شدنه.

Hennessey Venom GT

سریع ترین خودرو جهان کدامه؟

تقریبا در حدود یه قرن از وقتی می گذره که افراد واسه جلوگیری از سر خوردن خودرو و مقابله با یخبندان خیابونا یه پرچم رو به دست گرفته و از قبل وسایل نقلیه حرکت می کنن.

کسی تصور نمی کرد که یه قرن بعد خودروهایی وارد بازار بشه که بتونه ۰ تا ۱۰۰ کیلومتردر ساعت در کمتر از ۳ ثانیه طی کرده و با بیشترین حد سرعتی که برابر با سرعت هواپیماای خاص اون زمونه حرکت کنه.

تا بیشتر از نیمه قرن ۲۰ توجه مهندسان و فعالان صنعتی روی افزایش سرعت هواپیماها بود اما کم کم از اواسط قرن بیست به بعد تولید کنندگان خودرو و فعالان صنعت خودروسازی هم به مبحث سرعت علاقه مند شده و تلاش کردن که سرعت خودروها رو بهبود بخشن.

این را هم حتما بخوانید :   وزارت ارتباطات گزارش عملکرد یک ساله خود را منتشر کرد

McLaren F1

مثلا میشه به خودروی جگوار ایکس کا۱۲۰ اشاره کرد. دلیل قرار دادن پسوند ۱۲۰ روی این خودرو توانایی اون در رسیدن به بیشترین حد سرعت ۱۲۰ مایل بر ساعت (۱۹۳٫۱۲ کیلومتر بر ساعت) است.

در واقع بیشترین حد سرعتی که این خودرو دونفره توانایی رسیدن به اونو دارن ۱۲۷٫۴۹ مایل بر ساعت (۲۰۵٫۱۷ کیلومتر بر ساعت) بوده اما طبیعتا قرار دادن پسوند ایکس کا۱۲۷٫۴۹ ایده جالبی واسه نام گذاری خودرو نیس.

مدت زمان کوتاهی پس از جگوار مرسدس بنز موفق شد خودرویی رو با نام ۳۰۰ اس ال راهی بازار کنه که می تونست واسه اولین بار در سال ۱۹۵۵ به بیشترین حد سرعت ۲۲۵ کیلومتر در ساعت دست پیدا کنه.

در سال ۱۹۵۹ شرکت انگلیسی استون مارتین خودرویی رو با نام دی بی ۴ جی تی طراحی کرد که تونست به سرعت ۲۴۱ کیلومتر در ساعت دست پیدا کنه. رکورد این خودرو به وسیله ایزو گریفو شکسته شده و بیشترین حد سرعت به عدد ۲۵۷ کیلومتر در ساعت رسید.

RUF CTR2

اینجا لامبورگینی گوی سبقت رو از دست بقیه تولید کنندگان ربوده و اول به واسطه میورای دوست داشتنی و قشنگتر بیشترین حد سرعت رو به ۲۷۳ کیلومتر در ساعت زیاد کرده و بعد از راه لامبورگینی کانتاش این رکورد رو در دهه هشتاد میلادی ۱۶ کیلومتر زیاد کرده و به ۲۸۹ کیلومتر در ساعت رساند.

در سال ۱۹۸۹ فراری با خودروی اف۴۰ حجت رو تموم کرده و با رکورد بیشترین حد سرعت رو جابجا کرده و با سرعت ۳۲۱ کیلومتر در ساعت در جایگاه سریع ترین خودرو جهان قرار گرفت.

انگلستان در صنعت خودروسازی اون زمان شدیدا پیش قدم بوده و با خودروهای تولیدی خود اکثرا قوانین بازی بهم می ریخت.

مک لارن شش سال بعد از تولید اف۴۰ فراری از راه اف۱ موفق شد رکورد بیشترین حد سرعت رو با سرعت  ۳۷۰ کیلومتر در ساعت از اون خود کنه. گوردن موری طراح و سازنده خلاق مک لارن پیوسته روی سرعت خودروهای طراحی شده کار کرده و تلاش می کرد که خودروهایی با کارایی فوق العاده تولدی کنه.

SSC Ultimate Aero

هرچند که اف۱ بازم به عنوان سریع ترین خودروی تنفس طبیعی شناخته می شه اما بعد از ۱۲ سال بوگاتی موفق شد مک لارن رو شکست داده و با خودروی بوگاتی ویرون رکورد جابجا کرده و به ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت برسونه.

بهترین هایپرکار

خودروی بوگاتی ویرون سوپراسپرتیه که از یه موتور W16 چهار توربوشارژر استفاده کرده و در آخر می تونه قدرتی ۱۲۰۰ اسب بخاری و گشتاوری ۱۵۰۰ نیوتن متری تولید کنه.

سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک این سوپراسپرت به همراه سیستم آیرودینامیکی فعال اون می تونه خودرو رو به بیشترین حد سرعت ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت برسونه. اینطوری و با در نظر گرفتن بیشترین حد سرعت بوگاتی ویرون در جایگاه سریع ترین خودرو جهان قرار میگیره.

Pagani Huayra

البته این لقب مدت زمان کوتاهی در اختیار این سوپر اسپرت قرار داشت چون که هنسی ونوم جی تی تونست جایگاه اول رو از اون خود کنه. هنسی به فکر بود از اونجا که ویرون سرعت خود رو محدود کرده و از همه پتانسیل خود استفاده نمی کنه پس جایگاه اول واسه اون نیس.

پس پس از اراده کردن هیئت و مسئولین گینس در آخر جایگاه اول رو از ویرون گرفته و به ونوم جی تی واگذار کردن. اما یه مدت بعد این جایگاه به ویرون برگردونده شد چون که اعمال تنظیمات محدودیت سرعت و استفاده نکردن از همه پتانسیل خودرو به این معنی نیس که ویرون نمی تونه رکوردار بیشترین حد سرعت باشه و لقب سریع ترین خودرو جهان از اون خود کنه.

بوگاتی به دلایل ایمنی و جلوگیری از ترکیدن تایر خودروهای ویرون و شیرون سرعت اونا به صورت الکتریکی محدود کرده.

Ferrari F40

در آخر با طراحی و تولید کوئنیگزگ آگرا آر اس جایگاه اول از سلطه هنسی و بوگاتی خارج شده و در اختیار این خودرو قرار گرفت.

باید دید که در آینده چه شرکت موفق می شه این لیست ده تایی به رقابت کشیده و یه رکورد جدید ثبت کنه.

در آخر از شما دعوت می کنیم که جدول زمان بندی سریع ترین خودروها در فاصله وقتی ۱۸۹۴ تا ۲۱۱۷ ببینین:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *