مطالعه مقدماتی نشون میده که دو فنجون کاکائو داغ در روز، به مدت ۳۰ روز، به بیماران سن بالا تر با مشکل جریان خون مغز کمک می کنه تا سی درصد در افزایش حافظه و توانایی مغزی بهبود پیدا کنن.

این مطالعه، که این هفته در مجله نورولوژی منتشر شده ، از راه دکتر فرزانه  سرند (Farzaneh Sorond) ، متخصص مغز و اعصاب در Brigham و بیمارستان زنان و استادیار مغز و اعصاب در دانشکده پزشکی هاروارد نوشته شده. این مطالعه روی ۶۰ نفر با سن متوسط ​​۷۲ سال انجام گرفته.

نواحی مغز که در حال فعالیت هستن نیاز به سوخت بیشتری دارن واسه آدمایی که جریان خون مغز اونا دچار مشکل شده، کاکائو می تونه از راه ارائه سوخت بیشتر به درد بخور باشه.

دکتر Sorond نسبت به خود درمانی با شکلات اخطار داد ، ایشون اضافه کرده که افراد گرفتار به دیابت، فشار خون بالا و مشکلات عروقی نباید مقدار زیادی شکر، چربی و کالری اضافه به بدن خود وارد کنن.

در مورد زیاده روی در مصرف کاکائو دیگه پزشکان هم موافق هستن، از جمله متخصص قلب و عروق دکتر پیتر مک کالو(Peter McCullough) که  میگه چربی و قند در شکلات می تونه تاثیر منفی بر سلامت بزاره پس با وجود به درد بخور بودن کاکائو هیچوقت در خوردن اون زیاده روی نکنین.

از طرف دیگه قهوه هم خیلی عالیه قهوه در واقع خطر خودکشی رو کم می کنه. و الان یه مطالعه به طور کامل علمی میگه: شکلات و قهوه ممکنه به رفع زوال عقل کمک کنه.

این را هم حتما بخوانید :   چالش اسنپ؛ درس‌هایی عملی که در روابط عمومی و مدیریت بحران باید بیاموزید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *