فصل زمستون از اون فصل هاییه که لذت واقعی یه فنجون شکلات تلخ رو می تونین تجربه کنین، یه نوشیدنی پر از خاصیت واسه بدن.

به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ از اونجایی که امروز قادر به به کار گیری تموم امتیازات شکلات هستیم باید از کسائی تشکر کنیم که اون رو در طول تاریخ ایجاد و به صورت فعلی به دست مون رسونده ان. هیچ کدوم از این امکانات تا قبل از اینکه اسپانیاییا شکلات رو در قرن ۱۶ ام میلادی وارد اروپا کنن نبود. یعنی وقتی که این خوردنی خوشمزه و شیرین تبدیل به اکسیری واسه آدمی گردید.

در فواصل قرون ۱۶ تا ۱۹ میلادی، شکلات داغ به عنوان یه نوشیدنی محبوب که مصارف دارویی هم داشت، مورد استفاده بشر قرار گرفت.

این ماده چند سال به عنوان دارو و واسه درمان مریضی کاربرد داشت. وقتی که در قرن ۱۷ ام میلادی به فرانسه راه یافت، واسه نابود کردن بی حوصلگی و حالات روحی بد استفاده کرده شد. این فقط به مردم فرانسه خلاصه نمی شد چون که تحقیقات انجام شده نشون داده که شکلات واسه کسائی که خیلی سریع عصبانی و از کوره در می رن، گزینه مناسبی هستش. دلیل اینم اون هستش که شکلات اندازه هورمون استرس رو کم می کنه.

تموم چیزی که در مورد شکلات برشمرده شد در مورد خود شکلات و نه شکلات داغ بود. حالا این سئوال پیش میاد که شکلات داغ هم می تونه مثل خود شکلات تا این اندازه به درد بخور واقع شه؟ و جواب قطعی به این سئوال مثبته.

انجام دوباره تحقیقات روی شکلات نشون داده که به دلیل وجود آنتی اکسیدانا در اون، از سرطان، بیماریای قلبی و عروقی جلوگیری می کنه و در جوون سازی هم موثره چون که با رادیکالای آزاد موجود در بدن مقابله می کنه. در واقع مانند یه سری های دیگه از خوراکیا مثل شکل های جور واجور بریا به عنوان «سوپر غذا» ازش صحبت به میون میاد.

البته این سوپر غذاها در بعضی از خوراکیای دیگه مثل قهوه و غذاهای سالم هم وجود دارن. در واقع نوشیدن شکلات داغ یکی از راه های رسوندن یکی از این «سوپر غذاها» به بدنه.

خواص شکلات داغ واسه بدن:

۱- تحقیقات دانشگاه «کورنل» نشون داده که اندازه آنتی اکسیدان موجود در شکلات داغ، دو تا سه برابر آنتی اکسیدان موجود در چای سبز و چهار تا پنج برابر چای سیاه س.

این را هم حتما بخوانید :   خلاقیت و ابتکار در فروش سبزیجات / عکس

۲- پروفسور «چنگ یانگ لی» مسئول اصلی پروژه مطالعاتی دانشگاه کورنل، اضافه می کنه: “وقتی که شکلات به صورت داغ مصرف می شه، آنتی اکسیدان موجود در اون به مراتب افزایش هم پیدا می کنه.”

۳- در هر فنجون کاکائو، ۶۱۱ میلی گرم «فنولیک» که خود شامل اسید گالیکه به همراه ۵۶۴ میلی گرم ماده ای به نام «ای سی اس» هست.

آنتی اکسیدان موجود در اسید گالیک واسه درمان خونریزی و آلبومینوری (ماده ای که با ورود به ادرار دلیل بیماریای کلیوی می شه) و هم دیابت استفاده میشن.

۴- از اونجایی که به کاکائوی موجود در شکلات چربیای اشباع شده هم اضافه شده ممکنه سلامتی رو کمی به خطر بندازه اما در نوع خالص کاکائوی اون چربی کمتری در مقایسه با ۸ گرم چربی اشباع شده در شکلاتای رایجی رو که خریداری می کنیم هست.

۵- فلاونوئیدهای موجود در شکلات به فعالیت اکسید نیتریک موجود در بدن کمک می کنه و واسه همینه که دلیل سهولت جریان خون و کاهش فشار خون شده و در کل واسه سلامتی خوبه.

۶- هم اینکه فلاونوئیدهای موجود در شکلات، مانع از چسبیدن پلاکتا به هم شده و به خاطر همین هم از لخته شدن خون جلوگیری می کنه.

۷- طبق پژوهشای انجام شده در انجمن پیشرفت علم سلامت آمریکا، نوشیدن شکلات داغ، می تونه به تفکر بهتر هم کمک کنه. چون که فلاونوئیدها، خون رو با فشار بیشتری به سمت مغز هدایت می کنن. از اونجایی که در یه جور مریضی مربوط به حافظه به نام «دیمنشا» جریان خون به سمت مغز با کم شدن همراه می شه، مصرف کاکائو در این آسیب می تونه نقش مهمی رو اجرا کنه.

اما چیزی که بسیار اهمیت داره اینه که تبلیغات انجام پذیرفته روی شکلاتای داغ، در خیلی از موارد واقعی نیستن چون که در این مایع داغ، مقادیر زیادی شکر و بقیه ترکیبایی که به عنوان شکلات فروخته می شن ریخته می شه. از جمله بقیه افزودنیایی که واسه پر کردن لیوان یا فنجون شکلات داغ استفاده می شه، شربتا و شهدها و روغنای گیاهی هستن.

خواص شکلات تلخ واسه مغز

فواید شکلات تلخ در لاغری

ما شکلات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *