سفر تکی

تموم آدمایی که به تنهایی مسافرت می کنن، از این خصوصیات قابل تشویق بهره مند هستن

هیچی دلپذیرتر از یه سفر ماجراجویانه به یه منطقه نامعلوم بدون همسفر نیس؛ سفری که در اون به جز جستجو و کشف نا شناخته ها، هیچ کار دیگری ندارین. رو راست بگم، این جوری مسافرت کمی دلهره آور و در عین حال دلگرم کننده س. اما حولوحوش ترسناک مسافرت تکی دقیقاً همون چیزیه که اون رو باحال و روحیه بخش می کنه و با وجود روبرو شدن با تموم چالشای پیشگیری ناپذیر، تنهایی سفر کردن منتهی به رشد عقلانیت و پرورش اعتماد بنفس و انعطاف پذیری ذهنی می شه.

قدرت ذهنی زیاد شده: بهترین سود بدست اومده از تنهایی سفر کردن

سفر تکی

یکی از نکات مثبت تنهایی سفر کردن، قدرتیه که رشد روانی رو تحریک می کنه. پس از برگشت از یه مسافرت تکی طولانی، احساس بهبود زندگیتون رو دارید. نه فقط با کوله باری از تجربه و دوستان زیادی که پیدا کردین، به خونه بازمی گردید، بلکه باهوش تر، خردمندتر و از نظر ذهنی قوی تر هم شدین. اینکه به تنهایی مبادرت به رزرو هتل در کیش کنین، از آرامش دریا و ساحل اون بیشترین لذت رو ببرین، هم صحبتان زیادی در زمان بازدید از کشتی یونانی یا دیدن پارک دلفینا پیدا کنین و تجربه های بسیار دیگه، همه و همه پس از سفر بر قدرت ذهنی شما تاثیر بسیاری داره.

تموم کسائی که تنهایی به مسافرت می رن، دارای یه ویژگی مشترک هستن – از قدرت ذهنی بالایی بهره مند هستن، اما به چه دلیل این مسافران، قدرت ذهنی بالاتری دارن؟ در ادامه مطلب می فهمید.

اونا می تونن بدون اینکه کسی همراهشون باشه، از زمان خود لذت ببرن

شما شدیدا قوی میشین، بطوریکه یهو میفهمید که توانایی برخورداری از سفری با کیفیت و عالی رو دارین، بدون وابستگی به کسی دیگه واسه تأیید گرفتن در مورد انتخابایی مثل  که انجام می دید و یا نظرخواهی در مورد فعالیتای دلخواهی که انجام می دید. واقعا، ممکنه حتی ترجیح بدید که زمان بیشتری رو واسه خودتون صرف کنین تا اینکه بخواین زمان واسه خودتون رو در اختیار همراهان خود بذارین. در آخر باید گفت که کسائی که فقط به مسافرت می رن، واسه لذت بردن از زمانشان، به هیچ کسی وابسته نیستن.

مسافرت تکی، باعث پرورش و رشد روشنفکری می شه

مسافرت تکی این امکان رو واسه شما جفت و جور می کنه که روش سفر خودتون رو مشخص کنین. اینکه می خواید رزرو هتل رو انتخاب کنین یا اقامت تو یه پانسیون رو بهتر می دونین، اینکه بهتر می دونین سفرتون هوایی باشه یا زمینی و خیلی از چیزای ریز و بزرگ دیگه. چاره ای ندارین که خودتون برنامه هاتون رو تعیین کرده و برنامه زمانبندی سفرتون رو خودتون اعلام کنین. بدون اینکه کسی شما رو تحت نظر داشته، تنها خودتون مسئول امنیت خودتون هستین. و درنتیجه، حس ششم و غریزه تون، بهترین دوست و راهنمایتان هستش.

زمانیکه به تنهایی مبادرت به قدم گذاشتن در راهی نامعلوم می کنین، احساسات شما به سرعت وارد عمل می شن. عموماً آدما هیچوقت هوش و ذکاوتشان فعال نمی شه مگه اینکه عمیقاً با نا شناخته ها درگیر شن – این یه ساختار واسه بقاءه.

این را هم حتما بخوانید :   خواص دانه کدو تنبل برای لاغری

پس، سفر تکی بسیار بیشتر از موقعی که همسفران زیادی دارین، قدرت تشخیص و جذب شما رو زیاد می کنه. به من اعتماد کنین، بسیار بیشتر از اون چیزی که انتظارش رو دارین، احساس کرده و خواهید آموخت.

مسافرتای تکی، به شما کمک می کنن که بیشتر در مورد جهان دور و بر بدونین، چشم اندازتون رو روبه آینده گسترده تر می کنن و در عین حال آگاهی شما رو ارتقا داده و شناختتان از خصوصیات و آسیب پذیریای فردی خودتون رو به طور کاملً زیاد می کنن.

به طور خلاصه، مسافرت تکی شما رو باهوش تر و از نظر ذهنی قوی تر می کنه، چون که هم قوه کشف داخلی و هم قوه کشف خارجی شما رو پرورش میده. مخصوصا در سفر به کلان شهرهایی مثل تهران این رشد بسیار روشن تر هستش. وقتی که مبادرت به رزرو هتل تو تهران کرده و واسه یه سفر چند روزه تکی در این شهر بزرگ برنامه ریزی می کنین شک نداشته باشین با چالشای بیشتری مثل راه یابی، خرید، کشف مناطق دیدنی برخورد با افراد جور واجور و حفظ امنیتتان رو به رو هستین نسبت به وقتی که به شهرهای کوچیک تر سفر می کنین.

مسافرت تکی باخبر شدن از خود رو زیاد کرده و فشار روانی رو کم می کنه

سفر تکی

در این مورد اشتباه نکنین – در این نوع مسافرتا، زمانی هستن که شدیدا احساس تنهایی می کنین. حتی اگه افراد زیادی در دور و بر شما وجود داشته باشن، بعضی وقتها احساس تنهایی بر شما پیروز میشه، خصوصاً اگر در مکانایی باشین که ارتباطات مشکل بوده و کسی به زبون شما حرف نمی زنه.

در هرحال، تجربه هم به شما کمک می کنه تا تفاوتای مهم بین احساس تنهایی و تنها بودن رو درک کنین.

بله، تنهایی و احساس تنهایی یکی نیستن. احساس تنهایی روحیه رو تخریب کرده و احساس تنهایی رو در شما زیاد می کنه. از طرف دیگه، تنهایی حس خودآگاهی رو در شما بالا برده و در آخر احساس رابطه شما با کل جهان رو زیاد می کنه. ما هیچوقت به شکل واقعی تنها نیستیم، اما اگه عادلانه نگاه کنیم، تشخیص اون بدون صرف زمان کافی واسه درخشش این مسئله، سخته.

از پایهً آدما، موجوداتی اجتماعی هستن، و واقعیت اینه که ما بدون حضور دیگه آدما، قادر به ادامه زندگی نیستیم. اما در جستجو واسه پیدا کردن گروه ها، بعضی وقتها شایستگیای تنها بودن رو تشخیص نمی دیم.

به بیان دیگه، مسافرت ذهن شما رو آزاد کرده و به شما یاد میده تا از هر دم و بازدم خود خوشحال شید.

پس دفعه بعد که از مسافرت تکی خود برگشتین، به موفقیتی که بدست آوردین، افتخار کنین. با هر ماجراجویی که به تنهایی انجام می دید، انعطاف پذیری ذهنی خود رو زیاد کرده و مهارت روانی مفیدی رو که باعث رشد شما در هر بخش و بخش از زندگیتون می شه، پرورش می دید. بدرود!

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *