موضوعات

 • آموزش کار و کاسبی

برچسبا

 • بازار هدف
 • بازاریابی
 • تبلیغات
 • طرح کار و کاسبی
 • کار و کاسبی

سرفصلای مقاله

 

 • طرح کار و کاسبی
 • برنامه بازاریابی
 • وابستگی
 • به روزرسانی
 • ملاحظات

 

امتیاز این پست

طرح کار و کاسبی و طرح بازاریابی هر دو از مهمترین جنبه های کار و کاسبیای موفقن. این برنامه ها نه فقط به کسب و کارا واسه سازماندهی عملیات اونا کمک می کنن، بلکه موفقیت و یا شکست اونا رو هم آزمایش میزنن. از اونجا که فعالیتای کار و کاسبی، همراه با درخواست مشتری و محیط اقتصادی متغیر، تغییر می کنه، طرح کار و کاسبی و طرح بازاریابی باید در سراسر طول عمر کار و کاسبی تکامل پیدا کنن.

اقتصاد

اگه بخوایم رابطه بین طرح کار و کاسبی و برنامه بازاریابی رو به یه پیتزا تشبیه کنیم، طرح کار و کاسبی همون نون پیتزا و طرح بازاریابی برشای اون هستش. برنامه کار و کاسبی یه نمای کلی از تموم ابعاد مهم شرکت به ما میده و برنامه های بازاریابی بر روش هدف دارا و تلاشای منتهی به فروش و کسب درآمد تمرکز داره.

پیتزا

طرح کار و کاسبی

بیزینس پلن ( طرح کار و کاسبی ) تصویری کلی و همه جانبه ­ای از کار و کاسبی جفت و جور می آورد که شامل اطلاعاتی در مورد کارکنان، عملیات، موقعیت جغرافیایی، جنبه های بازاریابی و مالی شرکته و هم اینکه ماموریت و اهداف به روشنی در اون تعریف شده. بیشتر از طرح کار و کاسبی به عنوان یه وسیله مالی ارائه دهنده اطلاعات به وام دهنده ای که می خواد از وضعیت فعلی، اندازه نیاز و توانایی مالی شرکت در برگردوندن اون باخبر شه، استفاده می­ کنن. هر چند طرح کار و کاسبی بیشتر واسه کمک به کار و کاسبیای جدید شناخته می شه، اما باید در سراسر چرخه عمر کار و کاسبی از این طرح استفاده شه. طرح کار و کاسبی نه فقط به پیشرفت روش هدف دارای رقابتی کمک می کنه، بلکه می تونه اندازه برابری فعالیتا و عملیات اجرایی شرکت رو با برنامه ها و پیش بینیا مشخص کنه.

 

برنامه بازاریابی

جزئیات عملیاتی مارکتینگ پلن ( برنامه بازاریابی ) کارایی رو شامل می شه که به شرکتا واسه رسیدن به ماموریتا و اهدافشون کمک می کنه. این طرح قیمتای نقطه ای، بازارهای هدف و رقابت رو می شناسونه. مارکتینگ پلن هم اینکه توضیح میده که چیجوری یه کار و کاسبی از راه تبلیغات، تشکیل نمایشگاه تجاری و معارفهای جدید مشتریان خود رو زیاد می کنه. با توضیح اینکه چیجوری کار و کاسبی بر رقابتای رقابتی به وسیله شرکتای دیگه غلبه می­یابد، طرح بازاریابی یه بخش مهم در طرح کسب و کاره و نیازمند بررسی دقیق صنعت و در نظر گرفتن ملاحظات اون صنعت هستش.

قیمت

وابستگی 

این را هم حتما بخوانید :   با رعایت این ۴ نکته در رنکینگ سایت موفقیت را به آغوش بکشید

طرح کار و کاسبی و برنامه بازاریابی به همدیگه وابسته هستن و نباید با همدیگه در اختلاف باشن. طرح کار و کاسبی به شناسایی اهداف و ماموریت کار و کاسبی می پردازه در حالی که طرح بازاریابی توضیح میده که چیجوری کار و کاسبی به این اهداف و ماموریتا اگه از برنامه سرپیچی نکنه دست پیدا می کنه. یه طرح بازاریابی خوب هیچوقت نباید از اهدف طرح کار و کاسبی منحرف شه.

به روزرسانی

هر دو برنامه باید به صورت دوره ای مورد بررسی قرار گیرند. در حالی که طرح کار و کاسبی رو میشه یه بار در سال بررسی کرد، طرح بازاریابی باید یه بار در هر فصل در اول سال مالی، بررسی شه. بررسی دوره­ای به شما این اطمینان رو میده که کسب وکارتون هم جهت با روش هدف دار از پیش تعیین شده پیش میره یا خیر. مقایسه انچه که در واقعیت اتفاق افتاده در مقابل فعالیتای پیش بینی شده به شما در اندازه گیری موفقیت کار و کاسبی و شناسایی هر گونه روش هدف دار جدید و یا به روز که با کار و کاسبی و محیط اقتصادی الان موافق هستن کمک می کنه.

اقتصادی

 

ملاحظات

احتیاجی نیس که طرح کار و کاسبی و یا طرح بازاریابی شما خیلی طولانی باشه اما با این حال، هر دو برنامه باید به اندازه ای که بتونن اطلاعات دقیق و جزئی رو ارائه بدن بلند باشن. اطلاعات داخل هر دو برنامه کار و کاسبی و بازاریابی باید خوب بررسی شده و شامل بعضی نشونه ها واسه اثبات درستی حقایق ارائه شده در اونا باشن. اهداف، ماموریت و روش هدف دارای این دو برنامه باید هم اینکه قابل اندازه گیری، قابل دسترسی، قابل بررسی و بروزرسانی در طول تکامل کار و کاسبی باشن.

واسه نوشتن بیزنس پلن حرفه ای کار و کاسبی تون کلیک کنین

دانلود طرح کار و کاسبی

Share

ثریا سلوکی

مطالب در رابطه

 

فروردین ۳۱, ۱۳۹۸

۱۰ پرسشی که هنگام مصاحبه شغلی نباید از خواهندگان پرسید


 

فروردین ۲۴, ۱۳۹۸

آخرین روندهای نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمان چیه؟

برنامه ریزی


 

دی ۲۲, ۱۳۹۷

نرم افزارERP چیه؟ انتخاب سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی


 

مرداد ۱۷, ۱۳۹۷

چیجوری یه طرح کار و کاسبی یا بیزنس پلن موفق بنویسیم؟


دیدگاه

نام *

ایمیل *

سایت

ذخیره نام، ایمیل و سایت من در مرورگر واسه وقتی که دوباره دیدگاهی می نویسم.

لطفا جواب رو به عدد انگلیسی وارد کنین:

سه × دو =